top of page
 מרכז לימודים וטיפול אינטגרטיבי
על בסיס אינטליגנציה רגשית
לוגו שקוף.png

קהילה

23472881_1637647749620214_7875448521358278448_n.jpg

המלצה מאת: אירית שרון

סיימתי את קורס הנחיות הקבוצות באינטליגנציה רגשית לפני עשור בדיוק. אני באה מתחום הכלכלה, מעולם החומר, ממש לא מעולם הנפש.

ואז, עם סיום הקורס, הבנתי שהייתי למעלה מ 30 שנה במקצוע הלא נכון.
 

זו הייתה נקודת הזמן , בה  החלה ספירה חדשה לעולם התוכן של חיי. גם אישיים וגם מקצועיים.

התהליך האישי שעברתי, הלימודים המעשירים, המנחות ה מ ע ו ל ו ת , הליווי האישי , התמיכה המתמדת, כל אלה תרמו והביאו לשינוי האישי והמקצועי שהנהגתי. היום אני מנחה קבוצות, במסגרות שונות, פרטיות ומוסדיות, רגילות וגם עם צרכים מיוחדים. העיסוק היומיומי באינטליגנציה רגשית, מעשיר את חיי, מעניק סיפוק רב ותחושת משמעות. 

ואני חייבת לציין את הדבר החשוב מאוד, הנוסף: הקשר עם המרכז ועם הצוות הוא כבר קשר "משפחתי". הם שם עבורי, ועבור כל סטודנט, לכל עזרה, תמיכה או עצה. אם רפואה לומדים 7 שנים, אינטליגנציה רגשית אפשר ללמוד כל החיים. ממליצה מכל לבי. הרווחתי ידע, מקצוע, חברים ובית חם.

23472881_1637647749620214_7875448521358278448_n.jpg

המלצה מאת: כלייר חייל קמוע

סיימתי קורס ההנחייה באינטליגנציה רגשית בשנת 2018. הקורס מאוד עשיר ומעמיק, מובנה ומותאם למשתתפים בו. בקורס זה רכשתי ידע רחב ומעמיק בתחום האינטליגנציה  הרגשית, יצאתי למסע במעמקי נפשי והגעתי להבנות ותובנות מצמיחות, התמודדתי עם אתגרים וזכיתי באומץ לעשות שינויים, ולצאת מאזור ״הנוחות״.
 

פרופ׳ דניאלה קידר עם החזון הפועם שלה, עם האנרגיות והידע המופלא שלה, הדביקה אותי באהבת המקצוע וסייעה לי ללמוד ולהבין, לדעת וליישם ולעבור תהליכם ולצמוח. המנחה יעל מרגלית עם הרוגע הקוסם שלה, עם הרגישות והאמפתיה שלה, עם החוכמה וההנחיה המופלאה שלה הוותה עבורי עמוד שדרה, בסיס בטוח, ומסלול לשקיעה אמיצה יעילה ומקדמת לאישיות שלי. גלית קידר עם הליווי המקצועי לנושא האתיקה, עוררה בתוכי דילמות וגירתה אותי לחשוב ולדון, להרחיב את הראיה שלי  ולתפוס את המורכבות של  העניינים ״הפשוטים״.
 

גם הקבוצה וכל חבר בה יש לו זכות ותרומה, אווירה חיובית, דינמקה קבוצתית, זכות להנחות ולהיות מונחה, צמיחה והתפתחות. ממליצה בחום.

16.jpg

המלצה מאת: עינת הירש

ההישג של חיי הם הנכדים המתוקים שלי, ארבעת ילדי ומשפחתי האהובה. אם הייתם פוגשים אותי לפני 9 שנים (2012), סביר להניח שהייתם מרחמים עלי, שאני מתמודדת עם דברים קשים, ואני ממש מסכנה – וכך גם הרגשתי. אמרתי, שכל יום יכול להיות גרוע יותר מהיום שלפניו.
 

ואז פגשתי את דניאלה קידר ויעל מרגלית. החיים שלי השתנו האופטימיות חזרה למלא אותי, החיוך הנצחי ושמחת החיים שלי. הבנתי שאני לא בוחרת את האירועים של החיים, אבל אני בוחרת איך להגיב אליהם. ההבנה, עם הכלים של האינטליגנציה הרגשית והתהליכים שעברתי תוך כדי הלימודים, עזרו לי לעשות את השינוי המיוחל.

בזכות התהליך המרתק שעברתי, נשארתי נשואה, על מדרגות הרבנות בחרתי לעשות פרסה, כי הבנתי שהאושר שלי תלוי רק בי ואני בוחרת אם להיות מאושרת או אומללה.


התחלתי להדריך הורים ולהנחות קבוצות מיד בתום הלימודים, במקביל לעבודתי כגננת.

בשנת 2017, פרשתי ממשרד החינוך, והיום אני מרצה | מנחת קבוצות בכירה | מדריכת הורים ועוזרת לאנשים להתמודד עם משברים.

217588977_4211891402192271_8159555971479834710_n.jpg

המלצה מאת: מרכוס (מקסי) וידר

האם חשבת פעם כי תוכלי לעודד את האחר לראייה אחרת חיובית ומעודדת יותר? להיות מודעת וערנית למתרחש אצל האחר מתוך התבוננות חיצון האדם וקשב לנאמר מהכאן ועכשיו בדרכי עידוד לשינוי בחשיבה והגישה בהמשך?

 

שלום שמי מקסי ורציתי לשתף, כי זה מה שקרה לי.  כהורה, מורה ותושבת ישוב מצאתי כי קורס הנחיית קבוצות וקורס עבודה פרטנית הם הדרך להתבוננו אחרת ובמקביל ליצור אצל אחרים את הנכונות לשנות ולהתמודד דרך תהליך חווייתי איכותי ואחר. קורסים אלה נותנים כלים  תאוריות וגישות שמאפשרו לנו להוביל בתחום.

דרך קורסים אלו נתנו לי הכלים והעידוד כי יש בי היכולת לכוון את  האחר דרך  קרני האור שבו או בה או בהם ולהוביל משם לחוויה קבוצתית ואישית מקדם ומשפר איכויות, גישות ודרכי חיים.

 

קורס הנחית קבוצות ויעוץ פרטני הוא כלי אישי אשר דרכו מתפתחים אישית ומפתחים מתוך האני יוצאים להנחייה קבוצתית ופרטנית דרך ראייה אחרת, מאזנת ומאד מקדמת.

bottom of page